آماندا نونِس خطرناکترین زن دنیا را متلاشی کرد

بهترین فایت تاریخ بانوان رزمی کار امروز صبح در شهر لس آنجلس آمریکا برگزار شد. کریستانه جوستینو Cristane Justino معروف به کریس سایبورگ Cris Cyborg که قبل از مسابقه امروز بهترین فایتر زن دنیا محسوب میشد قرار بود که از کمربند قهرمانی پَر وزن ۶۵،۸ کیلو خود، در مقابل آماندا «شیرزن» نونس Amanda lioness Nunes  دفاع کند.

سایبورگ که قبل از این مسابقه ۲۰ برد پیاپی به همراه داشت و همه حریفان خود را تا به حال خرد و خمیر کرده بود، در یک سوپر فایت با قهرمان خروس وزن ۶۱،۲ کیلو بانوان یو اف سی آماندا نونس روبرو شد.

نونس در این مسابقه به دلیل عدم وزن کم کردن زیاد بسیار ورزیده و بزرگ دیده میشد، حریف خود را قاطعانه متلاشی کرد. سایبورگ قدرت نونس را دست کم گرفت و مسابقه را مانند باقی فایتهای خود بسیار حمله ای شروع کرد. هنوز ۱ دقیقه از بازی نگذشته بود که نونس تعادل سایبورگ را با یک ضربه مشت به هم زد و مانند یک شیر ماده که بوی خون به مشامش خورده، سایبورگ را پس از ۵۱ ثانیه در راند اول ناک اوت کرد.

با این برد نونس اولین زن قهرمان ۲-وزنه در تاریخچه یو اف سی شد، و با شکست نامهایی مانند راندا رَاوزی Ronda Rousey میشا تِیت Miesha Tate و والنتینا شوچنکو Valentina Shevchenko، نونس خود را به عنوان بهترین فایتر زن دنیا تبدیل کرد.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

فایتر دیلی بهترین منبع شما برای با خبر شدن از تازه ترین اخبار و حواشی دنیای ام ام ای است. ما با داغترین و بروزترین خبرهای این ورزش شما را روزانه مطلع کرده و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنیم. هرگونه استفاده بدون اجازه از مطالب، عکس ها و ویدیوهای ما غیر قانونیست.