کورمیه کمربند نیمه سنگین وزن خود را رها کرد

دنیل کورمیه Daniel Cormier در طی‌ مصاحبه‌ای با خبرگزاری ‌ای س پی‌ ان ESPN اعلام کرد که کمربند نیمه سنگین وزن خود را رها خواهد کرد. وی افزود “نمیگذارم کمربندم را که در طول سه سال و نیم ازش دفاع کردم را از من بگیرند. اگر از شما عنوانی گرفته شود به این معنی‌ است که خطایی انجام دادید و من هرگز کار اشتباهی‌ نکردم. ترجیح میدهم با سری بالا، همچون گذشته کمربند را رها کرده. من از عنوان قهرمانی خود دفاع کردم و پس از قبول پیشنهاد مسابقه در سنگین وزن، سه بار در طول یک سال به میدان رفتم. هیچ قهرمانی به اندازه من تا این حد فعال نبوده. من فایتر سال هستم و در قاموس من نمیگنجد که عنوان قهرمانی من را از من بگیرند، من کمربندم را رها می‌کنم”.

کورمیه که در جولای ۲۰۱۷ کمربند خود را در مسابقه با جان جونز Jon Jones از دست داده بود پس از مثبت بودن جواب تست دوپینگ جان جونز، کمربند نیمه سنگین وزن را دوباره از آن خود کرد. وی که در ژانویه ۲۰۱۸ و با ناک اوت کردن ولکن ازدمیر از کمربند خود دفاع کرد، در ژولای امسال و با ناک اوت کردن ستیپ میوچیچ Stipe Miocic قهرمان سابق سنگین وزن یو اف سی‌، کمربند این وزن را نیز از آن خود کرد. آخرین مسابقه دنیل کرمیر به ماه نوامبر بر میگردد که وی در جدال با درک لویس Derrick Lewis از طریق سابمیشن مسابقه را به اتمام رساند.

دنیل کورمیه که در ماه مارس ۴۰ ساله خواهد شد و پیشتر از بازنشستگی ورزشی خود در این سن خبر داده بود، قصدی برای رویارویی با حریف دیرینه خود، جان جونز ندارد.

در حال حاضر دنیل کورمیه که عنوان قهرمانی در دو وزن یو اف سی‌ را دارد، امشب و پس از اتمام بازی الکساندر گوستاوسن Alexander Gustafsson و جان جونز، کمربند نیمه سنگین خود را از دست میدهد. ولی‌ به دلیل تنفر دنیل کورمیه از جان جونز، و همچنین عصبانیت وی از عدم برخورده مناسب یو اف سی‌ با جان جونس، پس از مثبت بودن تست دوپینگ و اجازه برگزاری مسابقه، وی کمربند خود را رها می‌کند.

جان جونز که بارها به دلیل مثبت بودن تست دوپینگ از مسابقه دادن محروم شده بود، در روزهای گذشته و یک بار دیگر با تست مثبت دوپینگ خود مواجه شد. بازی جان جونس و الکساندر گوستاوسن که میبایستی در لاس وگاس برگزار شود به دلیل تست مثبت جان جونس و با قوانین لاس وگاس، به لس انجلس موکول شد.

Facebook
Twitter

فایتر دیلی بهترین منبع شما برای با خبر شدن از تازه ترین اخبار و حواشی دنیای ام ام ای است. ما با داغترین و بروزترین خبرهای این ورزش شما را روزانه مطلع کرده و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنیم. هرگونه استفاده بدون اجازه از مطالب، عکس ها و ویدیوهای ما غیر قانونیست.