بررسی آخرین محرومیت جانی بونز جونز

تاریخچه ورزشی جان جونز همیشه همراه با حاشیه های زیادی بوده. مشکلات زیاد با مواد مخدر و الکل، تصادف با یک زن حامله و از صحنه در رفتن، سرعت غیر مجاز، جوابهای مثبت تستهای دوپینگ و …با در نظر گرفتن تمام این شرایط نمیشود از قابلیتهای او در قفس چشمپوشی کرد. به نظر بسیاری از کارشناسان و هواداران او بهترین فایتر در تاریخ ورزشی ام ام ای میباشد.

در ژوئن سال ۲۰۱۷ یک استروئید آنابولیک بنام تورینابول در آزمایش دوپینگ جان جونز پیدا شد. این دقیقا پس از بازی او در مقابل کورمیه در کارت یو اف سی ۲۱۴ اتفاق افتاد. به دلیل جواب مثبت این آزمایش، برد جان جونز به نو کانتست (No Contest) تبدیل شد و او تا اطلاع ثانوی از مسابقه دادن محروم شد. او تحت شرایط ویژه و جهت همکاری با یوسادا USADA از تاریخ ۲۸ اکتبر واجد شرایط مسابقه دادن شد. البته شهرت و موقعیت او در یو اف سی هم در این داستان سهم بزرگی داشت.

یو اف سی الکساندر گوستافسون را برای بازگشت جونز در تاریخ ۳۰ دسامبر ۲۰۱۸ در نظر گرفت. حدود یک هفته قبل از این بازی جونز دوباره با یک تست مثبت که مجددا استروئید تورینابول را نشان میداد روبرو شد. کارشناسان سازمان یوسادا تشخیص دادند که این آثاری از آزمایش سال قبل بوده و شرح دادند که تورینابول میتواند چندین سال در بدن باقی بماند.

به دلیل مقدار بسیار ناچیز این استروئید و نظر مخصصان یوسادا، به جونز اجازه فایت داده شد ولی کمیته ورزشی ایالت نوادا این اجازه را به آنها نداد و اعلام کرد که این مساله احتیاج به بررسی بیشتری دارد. به همین دلیل یو اف سی تصمیم گرفت که کارت یو اف سی ۲۳۲ را به ایالت کالیفورنیا و شهر لوس آنجلس انتقال دهد. چرا که پرونده جان جونز در دوران محرومیت در کالیفورنیا مورد بررسی بود و آنها کاملا با این قضیه آشنا بودند.

با وجود تمام این حاشیه ها و فشار بسیار زیاد از سوی مطبوعات، جونز بیرحمانه گوستافسون را شکست داد و او کماکان در قفس بدون شکست میباشد.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

فایتر دیلی بهترین منبع شما برای با خبر شدن از تازه ترین اخبار و حواشی دنیای ام ام ای است. ما با داغترین و بروزترین خبرهای این ورزش شما را روزانه مطلع کرده و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنیم. هرگونه استفاده بدون اجازه از مطالب، عکس ها و ویدیوهای ما غیر قانونیست.