نظر “بیگ” جان مک کارتی، در مورد قضاوت بازی سخودو – دیلاشا

اگر بخواهیم از بهترین داور مبارزات آزاد دنیا نام ببریم، اسم “بیگ” جان مک کارتی شاید در صدر لیست بسیاری از هواداران باشد. مک کارتی در گفتگویی با خبرنگاری MMAfighting در مورد قضاوت دیدار هنری سخودو و تی. جی. دیلاشا چنین گفت.

“من به خود اجازه نمیدهم که درباره خوب یا بد بودن تصمیم داور نظر دهم. کِوین (داور) در آن لحظه یک تصمیم گرفت، که قطعا در آینده در زندگی او تاثیر خواهد کرد.

اگر از من بپرسید که آیا من در آن لحظه بازی را قطع میکردم، جواب این سوال خیر میباشد. دلیل من این است که این یک فایت معمولی نبود. این یک مسابقه بین دو حریف که استحقاق این موقعیت را داشتند بود. آنها پیش از این برای قهرمان شدن زحمت زیادی کشیده بودند و هر کدام با داستانی خاص، وارد این مبارزه شدند. سخودو برای نجات دادن مگس وزنها، و دیلاشا برای ثابت کردن قابلیتهای خود.

شما به عنوان یک داور نمیتوانید فایتی که دو قهرمان در آن مبارزه میکنند را مانند بازیهای دیگر قضاوت کنید. داورانی که این نکته را نهی کنند، از قضاوت کردن چیزی سر در نمی آورند.

توجه کنید که هنری در اوایل مسابقه به دیلاشا آسیب رساند. هیچ شکی در آن وجود ندارد. ولی باید در نظر گرفت که این در ثانیه ۲۵ بازی اتفاق افتاد، و حریفان هنوز از کاردیو بالا (نفس) برخوردار بودند. اگر این اتفاق در راندهای بعد رخ میداد، و تی. جی. چندین بار آسیب دیده بود، قطع کردن فایت قابل قبول بود.

دیلاشا در اولین رد و بدل ضربات آسیب دید، و بنظر من باید به او شانس ریکاوری (بهبودیابی) داده میشد. اگر او کاملا هوشیاری خود را از دست میداد چیز دیگری بود.

به عنوان یک داور باید به فایترها و هواداران بیشترین موقعیتها را داد، و در عین حال از آسیب دیدن آنها جلوگیری کرد. اگر این مسابقه ادامه پیدا میکرد، امکان داشت که دیلاشا چند ثانیه بعد ناک اوت شود. ولی من به او این شانس را میدادم، ولی شاید حرف من هم درست نباشد.”

Facebook
Twitter

فایتر دیلی بهترین منبع شما برای با خبر شدن از تازه ترین اخبار و حواشی دنیای ام ام ای است. ما با داغترین و بروزترین خبرهای این ورزش شما را روزانه مطلع کرده و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنیم. هرگونه استفاده بدون اجازه از مطالب، عکس ها و ویدیوهای ما غیر قانونیست.