تونی فرگوسن: من هنوز کمربند قهرمانی ام را از دست نداده ام

حبیب نورماگومدوف و داستین پویریر دیروز در کنفرانس مطبوعاتی UFC 242 کمربندهای قهرمانی خود را به همراه داشتند. بااینحال نباید فراموش کرد که تونی فرگوسن پیش از حبیب و داستین قهرمان موقت سبک وزن یو اف سی بوده است.

غیبت طولانی مدت کانر مک گرگور باعث شد که یو اف سی، یک عنوان قهرمانی موقت بین مدعیان قهرمانی سبک وزن در میان بگذارد. تونی فرگوسن و کوین لی در رویداد UFC 216 برای کسب عنوان موقت سبک وزن یو اف سی به میدان رفتند، و “ال کوکویی” برنده این دیدار شد. پس از آن قرار شد که فرگوسن و نورماگومدوف در رویداد UFC 223 با هم رو در رو شوند، اما فرگوسن با ۲ روز مانده به مبارزه از ناحیه زانو مصدوم شد و از از این دیدار خط خورد. ال آیاکوییننا جانشین فرگوسن در این مبارزه شد.

سازمان یو اف سی اعلام کرد که با شروع بازی ال آیاکوییننا و حبیب نورماگومدوف، عنوان های قهرمانی مک گرگور و فرگوسن، از آنها گرفته میشود و این اتفاق نیز افتاد.

بااینحال فرگوسن کماکان خود را قهرمان اصلی این وزن میداند و پس از مغلوب کردن دونالد سرونی در کارت UFC 238 در این رابطه گفت:

فرگوسن – من تعداد بردهای متوالی ام از دستم خارج شده و نمیدانم که چند برد پیاپی دارم (۱۲ برد پیاپی، رکورددار در گروه سبک وزن)، چراکه برای من این اصلا مهم نیست. من کمربندم را در مصاحبات مطبوعاتی و پیش از مبارزاتم همه جا با خود دارم، به دلیل اینکه به آن افتخار میکنم. من این کمربند را بردم و هنوز آن را از دست نداده ام. اگر امشب در مقابل کابوی شکست میخوردم، برای او یک کمربند قهرمانی میخریدم.

Facebook
Twitter

فایتر دیلی بهترین منبع شما برای با خبر شدن از تازه ترین اخبار و حواشی دنیای ام ام ای است. ما با داغترین و بروزترین خبرهای این ورزش شما را روزانه مطلع کرده و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنیم. هرگونه استفاده بدون اجازه از مطالب، عکس ها و ویدیوهای ما غیر قانونیست.