پانی کیانزاد: من تنها برای انجام یک مسابقه اینجا نیامده ام، آمده‌ام که ببرم

pannie kianzad 2

پانی کیانزاد مبارز ایرانی/سوئدی پس از درخشش در مسابقات The Ultimate Fighter نتوانست نظر مثبت یو اف سی‌ را به خود جلب کند و این سازمان به همکاری با وی پایان داد. اما پس از گذشت ۷ ماه سازمان یو اف سی‌ در تماسی با نیما صفاپور ایجنت پانی، فایت نخست مسابقات یو اف سی‌ ۲۳۹ را در مقابل جولیا اویلا به وی پیشنهاد کرد که با قبول او همراه بود. پانی در مصاحبه‌ای با ‌ام ام ‌ای جانکی در مورد تماس یو اف سی‌ چنین گفت: 

این خبر من را شوکه کرد، من از تخت خواب بیرون پریدم چون چند روز پیش وقتی‌ با ایجنتم صحبت می‌کردم او گفت که احتمالا در کشور اسلواکی قرار است که مسابقه‌ای بدهم و منظورش این بود که باید مسابقه دیگری داشته باشم تا یو اف سی‌ را راضی‌ کنم. 

در مسابقات The Ultimate Fighter رسمی‌ وجود داشت که فایترها حتی اگر در فینال شکستی متحمل شوند یو اف سی‌ شانسی دوباره به آنها خواهد داد اما گویا این در مورد پانی صدق نکرد زیرا با وجود حضور وی در فینال این مسابقات او شانس دوباره‌ای برای حضور در یو اف سی‌ پیدا نکرد. پانی در این رابطه گفت: 

مسلما من شوکه شدم و با خود گفتم که آیا من تنها فینالیستی هستم که شانس دوباره‌ای نخواهم داشت؟ پس از آن مطلع شدم که آنها تصمیم گرفته بودند که کسانی که در فینال میبازند دیگر قرار دادی دریافت نمیکنند. آن چیزی که من را بیشتر مایوس کرد این بود که فایترهای بودند در Ultimate Fighter ۲۸ که به فینال این مسابقات راه پیدا نکردند اما با یو اف سی‌ قرار داد بستند.

این شانس نسیب لیا لتسون شد که در مقابل جولیا با دشواری برد و من جولیا را سرسختانه شکست داده بودم. این افکار در سرم بود و با خود می‌گفتم که آیا این موضوع شخصیست و پس از آن شنیدم که آنها تصمیم خود را گرفته بودند و دیگر کسی‌ آن شانس را نخواهد گرفت. آنها به مدیر برنامه‌هایم گفتند که برای بازگشت به یو اف سی‌ نیاز به چندین برد دیگر داشتم و این من را بسیار گیج کرده بود. من با خود گفتم که من ۱۵ مسابقه حرفه‌ای را پشت سر گذاشته ام، این چه وضعی است؟ آنقدر گیج شده بودم که دیگر نمیدانستم که چه کنم. پس از آنکه آنها با هم تیمی من بیا (Bea) قرار داد بستند سردرگم تر شدم. بسیار سخت بود. یکی‌ از سخترین ماه‌های عمر من بود که نمیدانستم چه کنم. 

پانی کیانزاد که در آخرین مسابقه خود و تنها ۳ هفته مانده به مسابقات سوپریور چلنج خود را آماده نبرد با یونی‌ رازافیاریسون کرده بود توانست در آن دیدار با رای داوران مبارز فرانسوی را شکست دهد. و اینک تنها ۱ هفته مانده به مسابقات یو اف سی‌ ۲۳۹ پانی از پیشنهاد یو اف سی‌ خبر داد:

وقتی‌ مدیر برنامه‌هایم تماس گرفت فکر کردم که در مورد مدت آمده سازیم می‌خواهد صحبت کند چون به او گفته بودم که بیش از ۳ هفته نیاز به آماده سازی دارم که او گفت پیشنهاد بعدی برای دو هفته دیگر است. من به او گفتم برای آن آماده نیستم، و او گفت که این مسابقات یو اف سی‌ ۲۳۹ هستند و من گفتم وای (ابراز هیجان) پس از شنیدن این خبر کاملا بیدار شدم و گفتم بله حاضرم!

در ادامه پانی در مورد حریف خود صحبت کرد: 

ما هر دو در کارت اینویکتا حضور داشتیم، آخرین اینویکتا‌یی که در آن حضور داشتم زیرا پس از آن به The Ultimate Fighter رفتم. آن چیزی که در مورد او میدانم این است که بسیار سرسخت است و در همه زمینه‌ها خوب است. او کمربند قهوه‌ای جوجیتسوی برزیلی را دارد و رو به جلو بازی می‌کند. در مقایسه با آن من انعطاف پزیرتر و دارای تجربه بالاتری هستم و شرایط دشواری را تجربه کردم. فکر می‌کنم این مهمترین نکته است. فکر نمیکنم که جولیا تا بحال در شرایط بدی قرار گرفته باشد و به بازی برگردد و فکر می‌کنم که این کارت برنده من است زیرا من این را میدانم چون همه اینها را تجربه کرده ام. 

و در آخر از او سوال شد که آیا او برای ثابت کردن به اشتباه یو اف سی‌ (عدم تمایل همکاری) خود را برای این بازی تحت فشار قرار میدهد که او در پاسخ گفت:

آخرین بار که به فینال رسیدم کاری کردم که هرگز آنرا انجام نخواهم داد، من از آن لحظات لذت نبردم. من از هیچ چیزی لذتی نبردم. من لذت در فینال بودن را نبردم. من تنها می‌خواهم از این لحظه پیش آماده لذت ببرم. من تنها به اینجا نیامدم که مسابقه‌ای در این مدت کوتاه انجام دهم، آمده‌ام که ببرم. 

Facebook
Twitter

فایتر دیلی بهترین منبع شما برای با خبر شدن از تازه ترین اخبار و حواشی دنیای ام ام ای است. ما با داغترین و بروزترین خبرهای این ورزش شما را روزانه مطلع کرده و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنیم. هرگونه استفاده بدون اجازه از مطالب، عکس ها و ویدیوهای ما غیر قانونیست.