مایکل پِیج: اگر سفید پوست بودم از حمایت و سرمایه بیشتری برخوردار بودم

michael page

به گفته مایکل “زهرآگین” پیج ستاره ولترویت بلاتور سفید پوست بودن در ورزش ام ام ای پرسود تر از سیاه پوست بودن است. پیج در گفتگویی با خبرگزاری انگلیسی مترو در این رابطه گفت:

من واقعا فکر میکنم که اگر با همین استعداد یک فایتر سفید پوست بودم، از حمایت و سرمایه بیشتری بهره مند بودم. به عنوان یک فایتر انگلیسی، انجام هرگونه تبلیغی برای من دشوار است و سیاه پوست بودن نیز این مساله را دشوار تر کرده. فرهنگ بخشی از سیاست است و سیاست بخشی از این ورزش است.

شما در نظر بگیرید اگر سیاه پوست نبودم افراد و شرکت های بیشتری مایل به سرمایه گذاری روی من بودند. البته من این را نژادپرستی نمی دانم. بااینحال سرمایه گذاری و حمایت از یک فایتر سفید پوست پرسودتر از یک فایتر سیاه است.

فقط باید به حرف های پل پوگبا ، رحیم استرلینگ و روملو لوکاکو گوش کنید و متوجه شوید که فوتبال به اندازه کافی برای مقابله با نژادپرستی تلاش نمی کند. این مسئله روی فدراسیون فوتبال و مسئولان آن هیچ تاثیری نمیگذارد. هیچکدام از آنها سیاه نیستند و خیلی چیزها را ماست مالی میکنند. این مسئله در پایین لیست آنها قرار دارد…

اولین شکست حرفه ای مایکل “وینام” پیج در آخرین مبارزه او در مقابل داگلاس لیما رقم خورد. مبارزه بعدی پیج در تاریخ ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) در مقابل ریچارد کایلی در شهر دابلین برگزار می شود.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

فایتر دیلی بهترین منبع شما برای با خبر شدن از تازه ترین اخبار و حواشی دنیای ام ام ای است. ما با داغترین و بروزترین خبرهای این ورزش شما را روزانه مطلع کرده و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنیم. هرگونه استفاده بدون اجازه از مطالب، عکس ها و ویدیوهای ما غیر قانونیست.