فراس زهابی: حبیب بزرگترین سبک وزن تاریخ است اما تونی توانایی‌ شکست او را دارد

firas zahabi

مربی‌ باشگاه تریستار فراس زهابی، نظرات جالبی‌ را در مورد قهرمان سبک وزن یو اف سی‌ حبیب نورماگومدوف بیان کرد. او در مصاحبه‌ای با محمد حجاب گفت: 

اگر کسی‌ قادر به شکست دادن حبیب باشد که البته فکر نمیکنم کسی‌ از پس این کار بر آید به دلیل اینکه او در تاریخ سبک وزنها بهترین است، اما تنها رقیب جدی او تونی فرگوسن است. او در مسابقاتش جوجیتسوی زیادی استفاده می‌کند، او پس از زمین خوردن و در بلند شدن از زمین تبحر زیادی دارد، او در غلط زدن و خود را از زیر گارد دراوردن هم بسیار کارامد است، او در حالت به پشت هم بسیار خشن است. 

زهابی بر این باور است که جوجیتسوی تونی میتواند برای حبیب دردسر ساز شود.

مطمئنا با گیوتین میشود بازی را تمام کرد اما نه به شکلی‌ که پویریر آنرا انجام داد. تونی میتوانست آنرا تبدیل به یک آناکوندا یا دارس چوک کند. او معروف است برای استفاده از دارس چوک (D’arce choke). گیوتین، آناکوندا و دارس چوک اینها با هم هستند. پس فکر می‌کنم که فرگوسن میتوانست او را به زنجیر بکشد اما آن شکلی‌ که پویریر آن گیوتین را به کار برد، فکر می‌کنم که بهتر بود که او بجای چوک از سویپ (sweep) استفاده میکرد. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

فایتر دیلی بهترین منبع شما برای با خبر شدن از تازه ترین اخبار و حواشی دنیای ام ام ای است. ما با داغترین و بروزترین خبرهای این ورزش شما را روزانه مطلع کرده و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنیم. هرگونه استفاده بدون اجازه از مطالب، عکس ها و ویدیوهای ما غیر قانونیست.