امیرخانی: من برای کردهای سوریه مبارزه می کنم

Makwan amirkhani

تا ساعاتی دیگر مکوان امیرخانی مبارز کرد مقیم کشور فنلاند به مصاف حریف سرسخت آمریکایی شین بورگوس می رود. در طی هفته های اخیر مردم کرد نشین شمال سوریه شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشته اند. مبارز کرمانشاهی دیروز در گفتگویی با خبرگزاری ”ام ام ای جانکی“ در این رابطه صحبت کرد.

امیرخانی؛ با توجه به آنچه که در حال حاضر در شمال سوریه می افتد، چطور میتوانم فراموش کنم؟ من کرد هستم و همیشه این را به یاد دارم. من هیچ وقت فراموش نمی کنم که از کجا آمده ام و به اصلیتم افتخار می کنم. در حال حاضر همه نگاه ها به من دوخته شده…

من در آماده سازی این مبارزه نیز مدام به این قضیه فکر می کردم. از اینکه می تونم پس از برد در اوکتاگون با مردم در این رابطه صحبت کنم خوشحالم. این وظیفه من است. این کار را حتما انجام می دهم. از این موقعیت استفاده می کنم و حرف خایم را میزنم. خوب میدانم که همه دنیا شاهد این حملات ظالمانه هستند… مطمئن هستم که برد من به آنها کمک خواهد کرد و به آنها انگیزه خواهد داد. پس بله، این مبارزه از من بزرگ تر است و معنای بزرگ تری دارد.

بورگوس در رده بندی های گروه پر وزن یو اف سی در جایگاه دوازدهم قرار دارد و امیرخانی با شکست دادن حریفش بدون شک به جمع ١۵ برترین های این گروه اضافه خواهد شد.

Facebook
Twitter

فایتر دیلی بهترین منبع شما برای با خبر شدن از تازه ترین اخبار و حواشی دنیای ام ام ای است. ما با داغترین و بروزترین خبرهای این ورزش شما را روزانه مطلع کرده و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنیم. هرگونه استفاده بدون اجازه از مطالب، عکس ها و ویدیوهای ما غیر قانونیست.