یو اف سی ٢۴٩: دستمزد و پاداش مبارزان

ufc belt

پیش از خواندن این مقاله توجه داشته باشید که کمیسیون های ورزشی کشور آمریکا، حقوق مبارزان را منتشر نمیکنند. بااینحال اطلاعات زیر تصویر نسبتا دقیقی از دستمزد مبارزان میباشد (بدون در نظر گرفتن فروش اینترنتی مسابقات – پی پر ویو).

پس از سال ۲۰۱۵ و قرارداد ۶ ساله یو اف سی با کمپانی ریباک Reebok، یو اف سی تغییراتی در شیوه پرداخت حقوق مبارزانش ایجاد کرد. یو اف سی علاوه بر پرداخت پول مسابقه، دستمزد برد، و جوایز (عملکرد و فایت شب)، حقوق دیگری نیز برای مبارزان خود در نظر گرفته که معروف به دستمزد مشوق، یا حقوق ریباک میباشد (incentive pay).

دستمزد هر مسابقه بستگی به تعداد فروش پی پر ویو، قرارداد و شهرت مبارزان دارد. با اینحال حقوق های ریباک بر اساس تعداد مبارزات هر فایتر پرداخت میشود. لیست حقوقی ریباک بر اساس تعداد مبارزات یک فایتر، و قهرمان یا مدعی بودن، به شرح زیر میباشد:

۱ تا ۳ فایت: 3500$ / ۴ تا ۵ فایت: 4000$ / ۶ تا ۱۰ فایت: 5000$ / ۱۱ تا ۱۵ فایت: 10000$ / ۱۶ تا ۲۰ فایت: 15000$ / ۲۱ فایت و بیشتر: 20000$ / مدعی: 30000$ / قهرمان و قهرمان موقت: 40000$

لازم به ذکر است که مبارزان ۲۰ تا ۳۰ درصد از فروش کالاهایشان را که در رویدادها و فروشگاه های آنلاین یو اف سی فروخته میشود نیز دریافت میکنند.

حقوق مسابقه (to show)، حقوق ریباک (fight week incentive pay)، دستمزد برد (win bonus)، جایزه عملکرد شب (Performance of the Night bonus)، جایزه فایت شب (Fight of the night bonus).

دستمزد مبارزان رویداد یو اف سی‌ ۲۴۹ به شرح زیر است. لازم به ذکر است که جاستین گیچی علاوه بر دستمزد خود، مبلغ ۱۰۰ هزار دلار برای عملکرد شب و مسابقه‌ای شب پاداش گرفت. تونی فرگوسن هم مبلغ ۵۰ هزار دلار برای مسابقه شب پاداش گرفت. فرانسیس انگانو نیز مبلغ ۵۰ هزار دلار برای عملکرد شب پاداش گرفت.

تونی فرگوسن ۵۰۰ هزار دلار

جاستین گیچی ۳۵۰ هزار دلار

هنری سهودو ۳۵۰ هزار دلار

دامینیک کروز ۳۰۰ هزار دلار

انتونی پتیس ۳۱۰ هزار دلار

دونالد سرونی ۲۰۰ هزار دلار

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

فایتر دیلی بهترین منبع شما برای با خبر شدن از تازه ترین اخبار و حواشی دنیای ام ام ای است. ما با داغترین و بروزترین خبرهای این ورزش شما را روزانه مطلع کرده و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنیم. هرگونه استفاده بدون اجازه از مطالب، عکس ها و ویدیوهای ما غیر قانونیست.